הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
נשים וכסף שוק ההון
סקירת שוק ההון

הפאניקה שאוחזת את המשקיעים בתקופה האחרונה צריכה לקבל קצת פרופורציות, מאז ומתמיד חודשי הקיץ נחשבו חודשים פחות טובים למסחר בבורסה. רינת מעוז סוקרת בקצרה את שוק ההון
כתבות נוספות
* מדד המחירים לצרכן
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

הריבית - מדריך למשתמשת
היא חמקמקה ופתלתלה, משתנה ללא הרף, מככבת בתקשורת ומעמידה המון סימני שאלה בקרב הציבור. האם היא טובה או לא? תלוי באיזה צד של המתרס את נמצאת. המילון השלם להבנת עולם הריביות
מאת: יאן קליימן
23/03/2008

ריבית היא מונח בכלכלה שפירושו סכום הכסף הנוסף המשולם על ידי הלווה (זה שלקח את ההלוואה) למלווה (זה שנתן את הכסף להלוואה) תמורת הכסף של ההלוואה למשך תקופה מסוימת, שנקראת "תקופת ההלוואה". סכום ההלוואה הראשוני נקרא בשם קרן ההלוואה, או פשוט הקרן, והלווה משלם למלווה את הריבית, בנוסף להחזר הקרן. הריבית למעשה היא המחיר של הכסף.

בימים כתיקונם, אנו מבדילים בין מספר סוגים של ריביות אומר יאן קליימן מנכ"ל ניהול ובקרה פיננסי :

ריבית פשוטה: ריבית המחושבת כאחוז מסוים מהקרן, כאשר האחוז עומד ביחס ישר לתקופת ההלוואה

ריבית דריבית (ריבית מצטברת): ריבית המחושבת לא רק על הקרן אלא גם על הריבית שהצטברה בתקופה הקודמת

ריבית נומינלית: הריבית הנקובה במסמכי מתן ההלוואה ללא התחשבות במועדי חיוב הריבית ובהיטלים הנלווים (עמלות). בדרך כלל תצוין הריבית לתקופה של שנה אחת.

ריבית אפקטיבית (או ריבית מתואמת)
: היא הריבית המשולמת בפועל על ההלוואה תוך שקלול מועדי חיוב הריבית וההיטלים הנלווים (עמלות ותשלומים אחרים).

ריבית פריים
: ריבית החובה הבסיסית שנקבעת ע"י הבנקים. ריבית זו מהווה בסיס לקביעת שיעורי הריבית בפיקדונות ובהלוואות בריבית משתנה שאינם צמודים למדד המחירים לצרכן או לשער החליפין. ריבית הפריים משתנה במקביל לשינוי הריבית על ידי בנק ישראל.

ריבית ריאלית
: הריבית הנומינלית המותאמת לשינוי האינפלציה (או כל מדד אחר מוסכם), דהיינו היא הפער בין שער הריבית הנומינאלית לבין שיעור האינפלציה. ההבדל המרכזי בינה ובין הריבית האפקטיבית הוא שריבית זו משתנה בהתאם לגורם חיצוני (כגון האינפלציה) שאיננו בשליטת הצדד

ים להלוואה, בניגוד לריבית האפקטיבית שיש לצדדים שליטה עליה.

מסלולי ההלוואות השונים טומנים בחובם החזרי ריביות מסוגים שונים. הפירוט המלא לפניכם:  

הלוואה צמודה לפרים
המושג פריים מתייחס לשיעור ריבית החובה הבסיסית שנקבע ע"י בנק ישראל, זו הריבית נהוגה בישראל במגזר הפיננסי (בנקים, חברות ביטוח). ריבית זו מהווה בסיס לקביעת שיעורי הריבית בפיקדונות ובהלוואות בריבית משתנה שאינם צמודים למדד המחירים לצרכן או לשער החליפין. המלווה קובע את ריבית ההלוואה כנגזרת מהפריים. לדוגמא : פריים + 1%. במידה וריבית הפריים הינה 4.0% הריבית על ההלוואה הינה 5.0%.
הלוואה צמודת מדד -  עבור ההלוואה נקבעת ריבית קבועה, אל ריבית זאת מצטרף המדד המחירים לצרכן אשר מתעדכן חודשית. המדד מתפרסם ב- 15 לכל חודש ומסכם את שינוי המחירים במשק בחודש שקדם לפרסומו.

הלוואה בריבית קבועה 
בעת לקיחת ההלוואה נקבעת ריבית קבועה. הריבית אינה צמודה או לפריים והסכום החודשי שמחזיר הלווה לא ישתנה עד שהלווה תסתיים.
הלוואה בריבית משתנה - שיעור הריבית משתנה מעת לעת ממועד לקיחת ההלוואה ועד סיום החזרתה. בדרך כלל יתבצע השינוי בדרך של הצמדת הריבית לריבית הנקבעת על ידי גוף חיצוני (בנק ישראל, לדוגמה) או לריבית המקובלת עכשיו בשוק (או במגזר מסוים).

אחרי שעשינו היכרות עם כל סוגי הריביות, ניתן לגשת בלב שקט לבנק ולדרוש את המגיע לנו מבלי להתבלבל ולהעמיד פני מבינים.

___________________________
 יאן קליימן מנכ"ל ניהול ובקרה פיננסי

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
הצלמה על חברת ניהול ובקרה פיננסי וקליימן יאן
, ת"א  08/12/2010 09:44:07
ממליצים על חברת ניהול ובקרה פיינסי,חברה אמינה ומקצועית,אשר החזירה לנו כסף מהבנק,על ידי פשרה בלבד. חוות הדית של קליימ יאן התקבלה על ידי הבנק,ואנו זכינו בהחזרים מהבנק.
תגובה לתגובה
המלצה על חברת ניהול ובקרה פיננסי וקליימן יאן
, הרצליה  07/12/2010 19:28:03
ברצוני להמליץ על חברת ניהול ובקרה פיננסי וקליימן יאן,אשר ביצעו לנו בדיקה של חשבוננו בבנק מזרחי. אנו קיבלנו החזרים,והיינו מאוד מרוצים מהשרות . אנו מאוד ממליצים על חברת ניהול ובקרה פיננסי .
תגובה לתגובה
יעוץ בנקאי על ידי חברת ניהול ובקרה פיננסי וקליימן יאן
, קרית מלאכי  10/10/2010 09:49:17
אנו ארגון מוסכי השפלה ,קיבלנו יעוץ בנקאי מחברת ניהול ובקרה פיננסי וקליימן יאן,יעוץ הבנקאי עזר לנו בהתנהלות היום יומית מול הבנקים,וכן,גרם לחסכון בעלויות הבנקאיות. ממליצים על חברת ניהול ובקרה פיננסי וקליימן יאן.
תגובה לתגובה
המלצה על חברת ניהול ובקרה פיננסי
, פרדס חנה-כרכור  23/09/2010 13:09:29
אנו חברת אחים חתוכה ביצענו בדיקה מעמיקה של חשבוננו בבנק מזרחי,קיבלנו חוות דעת מומחה מקצועית ואמינה,ניהלנו מו"מ עם הבנק,והצלחנו להתפשר עם הבנק ללא תביעה. אנחנו הצלחנו להתפשר בעזרת חוות הדעת של ניהול ובקרה פיננסי.
תגובה לתגובה
המלצה
, תל אביב  10/09/2010 10:48:43
אנו בדקנו את חשבוננו על ידי חברת ניהול ובקרה פיננסי,וקיבלנו החזרים בפשרה. ממליצים על ניהול ובקרה פיננסי.
תגובה לתגובה
פשרה עם הבנק
, רמלה -לוד  16/12/2009 08:04:43
אנו חברת א.י.חומרי חשמל ביצענו בדיקה וחוות דעת מומחה על ידי ניהול ובקרה פיננסי ,אשר הפיקה לנו חוות דעת על נזקים מצטברים בחשבוננו בבנק מרכנטיל. לאחר מו"מ עם הבנק בעזרת עורכי הדין שלנו הצלחנו להגיע לפשרה עם הבנק לרצון שני הצדדים. הפשרה שהתקבלה היתה מקובלת הן על הבנק והן אלינו,כך שנימנה האיתנו הליך של תביעה!
תגובה לתגובה
די לתגובות מפוברקות
,   15/12/2009 11:05:56
מישהו שותל פה תגובות מפוברקות מידי יום. כדאי מאוד לא להתייחס
תגובה לתגובה
פשרה מול הבנק
, תל אביב  14/12/2009 08:07:37
חברת אחים סודאי מתל אביב ביצעה בדיקה של חשבונותיינו בבנק לאומי. תוצאות הבדיקה הציגו החזרים משמעותיים אשר מגיעים לנו מהבנק. אנו הגשנו את חוות הדעת לבנק,ולאחר מו"מ הצלחנו להגיע לפשרה המקובלת על שני הצדדים. מותר לציין,כי אנו היינו מאוד מרוצים מתוצאות ההליכים עם ניהול ובקרה פיננסי.
תגובה לתגובה
עצירת הליכים מול בנק איגוד
, כפר סבא  13/12/2009 08:28:47
אנו חברת אמירים הנדסה ושווק ביצענו בדיקה של חשבונותיינו בבנק איגוד. בעקבות דין ודברים ביניינו לבין הבנק,הצלחנו לעצור את כל ההליכים של הבנק מולנו. לאחר מכן ,ללא לחץ של הבנק ישבנו למו"מ ענייני של השיג הצלחות רבות. חוות הדעת של ניהול ובקרה פיננסי ביססה את כל טענותיינו.
תגובה לתגובה
תביעה נגד הבנק
, הוד השרון  10/12/2009 08:31:25
חברת בר אור מהוד השרון ביצעה בדיקה של חשבונות החברה על ידי חברת ניהול ובקרה פיננסי אשר הציגה נזקים מצטברים בסך 500000 ש"ח. אנו הגשנו תביעה נגד הבנק ,וכל התביעה התבססה על חוות הדעת של ניהול ובקרה פיננסי בע"מ.
תגובה לתגובה
עצירת הליכים ותביעה מול הבנק
, חיפה  09/12/2009 08:10:52
שמי לאוניד מחברת קנטרי סטייל חברת ניהול ובקרה פיננסי ביצעה עבורי בדיקה של חשבונותיי בבנק דיסקונט,על ידי חחות הדעת הצלחנו לעצור הליכים מול הבנק,וכן הגשנו תביעה על מלוא הנזקים בחשבון!
תגובה לתגובה
בדיקת ליווי פיננסי
, נתניה  08/12/2009 08:52:49
אנו חברת נל"ן השקעות מנתניה ערכנו בדיקה של פרוייקט ליווי שביצענו ,עפ"י הבדיקה מרבית התנאים שסוכמו עם הבנק לא יושמו בפועל,ואנו תבענו את הבנק בסך 2 מיליון ש"ח. כעט התביעה מתבררת בבית המשפט.
תגובה לתגובה
תביעה ופשרה
, תל אביב  07/12/2009 18:10:06

תגובה לתגובה
פשרה מול הבנק
, יהוד  06/12/2009 18:35:36

תגובה לתגובה
פסק דין מול בנק לאומי
, תל אביב  03/12/2009 18:53:34
חברת ניהול ובקרה פיננסי ביצעה לנו בדיקה מקצועית של חשבוננו בבנק לאומי. אנו הגשנו תביעה נגד בנק לאומי ,וקיבלנו את מלוא ההחזרים המגיעים לנו מהבנק. בעזרת חוות דעת של ניהול ובקרה פיינסי בע"מ הצלחנו לנצח את הבנק,ולקבל פסק דין לטובתנו.
תגובה לתגובה
יאן קליימן ופס"ד מרשיעים.
, ת"א  09/08/2008 01:48:35
רצ"ב 4 קישורים. להתרחק ממנו כמו מאש..

http://www.courts.co.il/SR/shalom/s05051483-183.htm

http://www.courts.co.il/SR/shalom/s04036287-199.htm

http://www.courts.co.il/SR/shalom/s05023536.htm

http://www.courts.co.il/SR/shalom/s05023536-236.htm
תגובה לתגובה
יאן קליימן ממשיך לתעתע..
, ת"א  07/08/2008 15:23:12
יאן קליימן ממשיך ומפרסם מאמרים מגמתיים באינרנט כשהמטרה היא, שידול אנשים לתבוע את הבנקים. יאן קליימן עושה זאת ללא כול הכשרה ואו ידע מקצועי. כך קבע בית המשפט. יאן קליימן מציע ללקוחות בדיקת חשבונות בנק תמורת כ 20000 ש"ח ובתמורה, הלקוח מקבל דו"ח על גובה הריבית שהבנק גבה ממנו במרוצת השנים. בדוחות כתמיד, מופיעים מספרים שגם יאן קליימן איננו מבין. מספרים שקיימת החובה להגן עליהם בבית המשפט, במידה והדו"ח מוצא את דרכו לשם.
גורלם של הדוחות הוא כגורל הדוחות אשר נמסרו לפני כשלוש שנים, לחב' הבנייה "אורקום",
ולחב' הפרזול סחר ושיווק ולרבים אחרים. יאן קליימן מציג ללקוחות מצג שווא של סכומי עתק שהבנק גבה מהם שלא בצדק, מקומם את דעתם ובזכות זאת הוא משדל אנשים לתבוע את הבנקים שלא בצדק. קיים פס"ד נוסף שבו יאן קליימן שימש "כעד מומחה" לטובת אדני ארז שטעה בבחירתו של יאן קליימן כמומחה בתחום. גם במקרה זה נכשל יאן קליימן במשימתו וכב' השופט חגי ברנר כתב בהחלטתו - "אציין, כי גם לגופו של ענין, המומחה קליימן יצא מתוך נקודות מוצא מופרכות".. ואני מוסיף - מופרך כתמיד וללא כול אחיזה במציאות.. מי שמעלה בדעתו ליתקשר ליאן קליימן, כדאי שיקרא יותר מפעם אחת פסקי דין המפוסמים באינטרנט. האחד, ע"י כב' השופט מנחם קליין. והשני, ע"י כב' השופט שטרק פאול. רצ"ב קישורים. הנורא מכול היא העובדה,
הכיצד קיימים עדיין אתרים המאפשרים ליאן קליימן לפרסם מאמרים "מקצועיים" באינטרנט על תקן של "מומחה" ומנכ"ל של חברה שאיננה קיימת ברשם החברות, ואין איש עוצר את הסחף.
http://www.courts.co.il/SR/shalom/s05023536.htm

http://www.netanya.ac.il/content/law/14976-06.pdf
תגובה לתגובה
יאן קליימן ממשיך לתעתע..
, ת"א  07/08/2008 15:22:14
יאן קליימן ממשיך ומפרסם מאמרים מגמתיים באינרנט כשהמטרה היא, שידול אנשים לתבוע את הבנקים. יאן קליימן עושה זאת ללא כול הכשרה ואו ידע מקצועי. כך קבע בית המשפט. יאן קליימן מציע ללקוחות בדיקת חשבונות בנק תמורת כ 20000 ש"ח ובתמורה, הלקוח מקבל דו"ח על גובה הריבית שהבנק גבה ממנו במרוצת השנים. בדוחות כתמיד, מופיעים מספרים שגם יאן קליימן איננו מבין. מספרים שקיימת החובה להגן עליהם בבית המשפט, במידה והדו"ח מוצא את דרכו לשם.
גורלם של הדוחות הוא כגורל הדוחות אשר נמסרו לפני כשלוש שנים, לחב' הבנייה "אורקום",
ולחב' הפרזול סחר ושיווק ולרבים אחרים. יאן קליימן מציג ללקוחות מצג שווא של סכומי עתק שהבנק גבה מהם שלא בצדק, מקומם את דעתם ובזכות זאת הוא משדל אנשים לתבוע את הבנקים שלא בצדק. קיים פס"ד נוסף שבו יאן קליימן שימש "כעד מומחה" לטובת אדני ארז שטעה בבחירתו של יאן קליימן כמומחה בתחום. גם במקרה זה נכשל יאן קליימן במשימתו וכב' השופט חגי ברנר כתב בהחלטתו - "אציין, כי גם לגופו של ענין, המומחה קליימן יצא מתוך נקודות מוצא מופרכות".. ואני מוסיף - מופרך כתמיד וללא כול אחיזה במציאות.. מי שמעלה בדעתו ליתקשר ליאן קליימן, כדאי שיקרא יותר מפעם אחת פסקי דין המפוסמים באינטרנט. האחד, ע"י כב' השופט מנחם קליין. והשני, ע"י כב' השופט שטרק פאול. רצ"ב קישורים. הנורא מכול היא העובדה,
הכיצד קיימים עדיין אתרים המאפשרים ליאן קליימן לפרסם מאמרים "מקצועיים" באינטרנט על תקן של "מומחה" ומנכ"ל של חברה שאיננה קיימת ברשם החברות, ואין איש עוצר את הסחף.
http://www.courts.co.il/SR/shalom/s05023536.htm

http://www.netanya.ac.il/content/law/14976-06.pdf
תגובה לתגובה
לקרוא ולהפנים..
, ת"א  23/03/2008 16:11:18
אם התרשמתם מהכתבה ויש בכוונתכם לתבוע את הבנקים, כדאי לקרוא פס"ד של כב' השופט מנחם קליין על כותב המאמר יאן קליימן.

א. הנתבע נהג בחוסר תום לב כלפי התובעת, הטעה את נציגה והציג מצג שווא
באשר לסיכויי תביעתה.
ב. הנתבע עסק בתחום שלא היה לו כל ידע מקצועי לגביו, תוך הטעייה ברורה
של התובעת.
ג. הנתבע, שאיננו עו"ד ולא רואה חשבון, ראה לנכון להציג פתרונות יצירתיים
לעסקים בכדי שיתבעו את הבנקים שלהם תוך העמסת מערכת המשפט ללא
TU GHKV/ סיבה
ארגון R ד. הנתבע הסתיר מנציגי התובעת את העובדה כי הנתבעת 1 עברה
והשירותים ניתנים ע"י אישיות משפטית אחרת.
ה. הנתבע הוא זה שהפנה את התובעת לעו"ד מוריאנו שבהגינותו הרבה ציין
VB,CG באובייקטיביות מקצועית את דעתו על סיכויי התביעה. התנערות
מחוות דעת משפטית זו לאחר מכן נעשתה ללא כל בסיס לעניין.
30 . הנתבע איתר ושידל את התובעת להיכנס להוצאות ללא כל בסיס, מבלי שקיים סכסוך
קודם בינה לבין בנק ותוך הבטחות שווא, פעל בחוסר תום לב.
זהו, ועכשו להפנים ולהסיק.
תגובה לתגובה
ראו הוזהרתם !!!
, הרצליה  23/03/2008 15:54:19
כדאי לבדוק מיהו הכותב יאן קליימן בטרם תחליטו באם להתייחס לכתבה ברצינות הראוייה. יאן קליימן עוסק בתחום כל כך רגיש, ללא כול הכשרה. יאן קליימן איננו רו"ח וגם לא עו"ד. יאן קליימן, "עסק" של אדם אחד אשר מצא באינטרנט במה "לדוג" בה אנשי עסקים תמימים. כדאי להעזר במנועי חיפוש ולקרוא תגובות על הכותב יאן קליימן.
כדאי לחטט בתיקי בתי המשפט ולהעלות נפלאות שבהם מעורב יאן קליימן, כולל תיק על העלמת מס. כדאי לקרוא פס"ד אחרון שבו הורשע יאן קליימן ע"י כב' השופט מנחם קליין.
לקרוא כול מילה, להפנים ולהסיק מסקנות.
תגובה לתגובה
  
+ פרטים נוספים באשר לזהותו האמיתית ליאן קליימן
, י"ם, 03/07/2008 19:35:47
בהמשך לדבריך בתגובה אני אשמח לקבל פרטים מדוייקים, והפניות ספציפיות באשר לעברו,ניסיונו או כל פרט אחר שיכול לשפוך אור על דמותו של יאן קליימן. תודה מראש
תגובה לתגובה
  
+ לטלי מי"ם על יאן קליימן.
, , 31/07/2008 22:27:45
אם ברצונך לקבל פרטים על דמותו ועברו של יאן קליימן, שגרי הודעה
ל mb2110@bezeqint.net
תגובה לתגובה
+ קליימן יאן
, תא, 03/05/2008 11:34:15
לצערי אנני איש תמים . אך הפעם נפלתי בפח.כנראה שלשון חלקה וחזות נעימה גרמה לי ליפול בפח
תגובה לתגובה
  
+ לארז על יאן קליימן.
, , 31/07/2008 22:32:02
שגר הודעה למייל
mb2110@bezeqint.net
אני עוסק בהכנת מידע על
קורבנותיו של יאן קליימן.
תגובה לתגובה
 
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים