הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
דורבן העקב - מה עושים כשלא ניתן לדרוך על כף הרגל ?
מהו דורבן העקב ? האם יש דרכים לפתור את הבעייה ? האם כל כאב בכף הרגל הוא דורבן ?
מאת:
04/06/2009

הרבה אנשים מכירים את הסיטואציה הבאה: קמים בבוקר, יורדים מהמיטה ודורכים על ריצפת החדר. זוהי סיטואציה שגרתית שכולנו נעשה פעמים רבות במשך החיים. לחלק מהאנשים הדריכה הזו הופכת לסיוט מתמשך. כאשר יש דורבן בכף הרגל הצעדים הראשונים בעת הדריכה כואבים מאוד. בדרך כלל, הליה של כמה דקות תשחרר את רמת הכאב, אך בכל פעם שננס לדרוך - הכאב העז יחזור.

אז מה זה ?

הכינוי העממי לבעייה נקרא "דורבן" כי יש תחושה של דריכה על מסמרים או קוצים כמו הקוצים של החיה המוכרת מהטבע. לפעמים מתפתח בעקב מצב דלקתי הגורם לתחושה. לפעמים מזהים את התחושה עם זיז סידני (שינוי בעצם העקב) שנראה כמו קוץ ומכאן הכינוי לבעייה.

מדוע זה קורה ?

הסיבה העיקרית היא מבנה של כף רגל היוצר עומס רב על הקשת הפלנטרית - קשת הנמתחת מבסיס האצבעות ועד לעקב. עומס רב עקב נעליים לא מתאימות, מבה אגן לא מאוזן וכף רגל לא מאוזנת עם קשת גבוהה (מצב הקרוי אולפוס) מביאים לתהליך דלקתי בקשת - ומכאן הכאבים העזים.

דורבן העקב הוא בעייה שכיחה. האם כל כאב בכף הרגל נקרא

oryID=295">דורבן ? - ממש לא. קיימות אינספור בעיות הקשורות לדריכה על כף הרגל, כגון דלקת בגידי כף הרגל, דלקת בכריות הרכות של הרגל, כאבים שמוקרנים מהגב לכיוון כפות הרגליים ומאובחנים בטעות כבעייה של כף הרגל.


אז איך מטפלים בזה ?

טיפול בדורבן העקב מורכב מכמה אלמנטים:

גלי הלם - טכנולוגיה שמפוררת הסתיידויות בעקב, כתפיים וירכיים
דיקור יפני וסיני - יעילים מאוד לבעייה
התאמת נעל פיזיולוגית המפחיתה עומס מהעקב
מתיחות לכף הרגל להורדת לחץ מהקשת הפלנטרית


לסיכום, לא בכל מצב של כאבים בדריכה צריך "לרוץ לרופא". אם הכאבים מתמשכים מעבר למספר ימים ומנוחה לא מקילה את המצב, כנקרה שמדובר בבעיית דורבן העקב ואז כדאי לחפש פיתרון לבעייה.

בברכת בריאות, 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
     תגובות
 
100% פתרון לדורבן
, רמת גן  12/07/2009 22:43:45
קוראים לו ירון ויש לו ידי זהב הוא מרפא דורבנים כבר למעלה מ8 שנים ב100% הצלחה!!! מניסיון אישי של הרבה אנשים שהיו אצלו 052-3401934
תגובה לתגובה
  
+ מטפל מעולה!
, תל אביב, 13/10/2009 20:17:01
אני מכירה אותו, ירון רחמין. הוא מטפל מעולה! אני מאוד מרוצה ממנו שלחתי אליו עוד כמה אנשים הסובלים מדורבן וגם הם יצאו ממנו מבסוטים :)
תגובה לתגובה
 

אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים