הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
דיקור סיני - איך זה עובד ?
כיצד דיקור סיני משפיע על הגוף ? לאילו בעיות הוא טוב במיוחד ? מדוע נקודה באצבע משפיעה על לחץ דם בראש ? נפלאות הדיקור
מאת:
13/06/2009
רונית הגיעה עם מקרה של לחץ דם גבוה. היא סבלה מממנו כ-4 חודשים ורצתה לעשות הכל כדי להימנע מהתרופות. רונית היא בת 37. "יש לי מספיק זמן כדי לקבל תרופות .. אני צעירה מדי בשביל תרופות". רונית סבלה מכאבי ראש חזקים עם תחושה של לחץ בעורף - לאחר סדרת בדיקות נקבע שהיא סובלת מלחץ דם גבוה.

במהלך בחירת נקודות דיקור לבעייה אחת מהנקודות החשובות ביותר היתה באצבע. רונית השתוממה- למה נקודה באצבע יכולה להשפיע כל כך על מצב הגוף ?

הסברתי לה שבדיקור סיני יש כל מיני עקרונות - אחד מהעקרונות הכי חשובים הוא שאם יש בעייה למעלה (למשל כאבי ראש, כאבי עיניים, סחרחורות) דווקא נקודות בצד הקוטבי - התחתון כמו הרגליים וכפות הרגליים הן הכי יעילות לבעייה.

תארו לכם שיש בלון שקשור אליו חוט והוא מתחיל לעלות למעלה לשמיים. מאיפה הכי טוב לתפוס אותו שלא יעוף אל-על ? מקצה החוט כמובן. כך בדיוק עובד דיקור סיני לבעיות מסויימות. עוד דוגמא: יש בחילה ?

עקרוונת של דיקור

נקודות שמשפיעות על האיבר עצמו -
אפשר לטפל בחוסר איזון  באיברי הגוף באמצעות נקודות שיודעות "לגשת לאיבר ולהעביר לו מסר". למשל נקודות דיקור סיני שמאזנות את דופק הלב ומורידות דופק באנשים הסובלים מטכיקרדיה (דפיקות לב מואצות).

נקודות שמחזקות - נקודות דיקור שמחזקות - בבעיות של אנשים תשושים, נשים הסובלות מאנמיה ומסחרחורות או מתשישות כרונית.

נקודות קוטביות בדיוק
כמו במקרה של רונית עם בעיית לחץ הדם, משתמשים בנקודה בצד הקוטבי לבעייה כדי "למשוך את האנרגיה כלפי מטה".

נקודות מערכתיות   - נקודות השפע. למשל אם רוצים להשפיע על כאבי שיניים יש נקודה הממוקמת על כף היד שמשפיעה על הפנים (ומשתמשים בה לכל בעיות הפנים - החל משיתוק פנים ועד לכאבי שיניים).

נקודות העוברות במרידיאן שקשור לבעייה - הרבה פעמים אדם סובל מבעייה מסויימת - למשל דלקת אוזניים ונקודת הדיקור שתיבחר תהיה ברגל בכלל. מדוע ? כי הנקודות ממוקמות על מרידיאנים (תעלות אנרגיה) ואם המרידיאן עובר במקום מסויים - למשל מרידיאן שעובר ברגל ומגיע לאוזן) - כל נקודה עליו שיודעת לטפל בבעיות אוזניים תהיה אפקטיבית לבעיית אוזניים.

איך דיקור סיני עובד ברמה הכללית של הגוף ?

דיקור סיני מווסת את מערכת העצבים המרכזית, מאזן מצבי חרדה, כעס ואי שקט בגוף.
דיקור סיני עוזר לזרימת דם ו Qi תקינה בכל רחבי הגוף. במצבי כאב ידוע  כי דיקור סיני משחרר אנדרופנים - אותם משככי כאבים טבעיים שהמוח משחרר במצבי כאב וחרדה.


רוצים לשאול עוד דיקור סיני ובעיות כאב נוספות ?

היכנסו לפורום טיפול בכאבים באתר אסימון.
 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה

אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים