הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
סטייל דיאטה ותזונה
בן הזוג והדיאטה

האם בן הזוג מעודד אותך לאכילת יתר? בני זוג תחרותיים עלולים במודע או שלא במודע לעודד זה את זה לחרוג מתוכנית הדיאטה ולהצטרף לחגיגת אכילה
כתבות נוספות
* כיצד לאכול בריא במקום העבודה
* Booty Camp
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

ואהבת לגופך כמוך
לחיות בשלום עם הגוף, פירושו לצאת ממעגל הדיאטות ולהתחיל לאהוב את הגוף, כדי להגיע אל תהליך הרזייה, בדרך טבעית. הבעיה היא שלימדו אותנו איך לא לסמוך על הגוף שלנו ואיך להתייחס אליו כאל משהו שצריך לשלוט בו
מאת: שרה גילאון
24/03/2004

לצאת ממעגל הדיאטות ולהתחיל לאהוב את הגוף ולרזות בדרך טבעית, מפנטזיה למציאות.
תהליך הפחתת המשקל אינו קשור לעוד דיאטה, אלא לתהליך פנימי להשגת תובנות ובחירות חדשות. כל מי שהתנסה ב"מעגל הדיאטות" יודע שבסופה של כל דיאטה חוזר הגוף למשקלו הקודם, במקרה הטוב. בדרך כלל, אף מוסיף האדם משקל, כך שבהרבה מקרים הופכת הדיאטה לדרך בטוחה להשמנה. אנשים רבים, שהחלו בדיאטות רק בכדי להוריד 2-3 קילוגרמים, נאבקים בתוך מספר שנים על הורדת  10-15 קילוגרמים. עובדה המצביעה על חוסר יעילותן של הדיאטות ואף על הנזק שהן גורמות לגוף בטלטלות ובמעברים הקיצוניים של הרזיה – השמנה, דיאטת רעב – זלילה וכו'.
בהרבה מקרים, אנשים שנמצאים כל חייהם ב"דיאטה" או יותר נכון תחת הכותרת – "דיאטה" או, "אמורים להיות בדיאטה" או "מחר מתחילים דיאטה", אוכלים בטרוף לקראת הדיאטה שמתחילים ביום ראשון,
שוברים ביום רביעי ואז יש את בולמוס האכילה של: "נו, כבר שברנו את הדיאטה, אז יאללה נזלול". גם אם הצליחו במשימה, וירדו במשקל, לשמחתם וגאוותם, מתחילים בחגיגות הניצחון – "נו כבר ירדנו, אז סוף סוף מותר ליהנות קצת, לא?".

מבלי להיות מודעים לכך שאנשים הלכודים במעגל הקסמים הנ"ל, בעצם אוכלים כל הזמן באופן אובססיבי. מה שמאפיין את הדיאטות הוא מצב של רעב נפשי ופיזי כאחד. עצם האיסור יוצר חשק מוגבר- אכילה מוגברת, וגם רגשי-אשמה שהם ה"בני-דודה" של הדיאטות, יוצרים מעגל של אכילה מוגברת, שנאה עצמית והרס עצמי.
עד כאן - למה לא דיאטה
(מוסכם כי, במאמר זה, המונח דיאטה מתייחס לדיאטת הרזיה שמקבלים מחברה טובה, מעיתונים, מחברות שונות וכו', ולא לדיאטה כדרך חיים של תזונה בריאה ומודעות).
ועכשיו האלטרנטיבה: פחות מפתה, פחות קורצת, פחות instant – דרך של מודעות ותהליך אמיתי, המוביל לשינוי פנימי עמוק. דרך זו דורשת יותר סבלנות, אמונה, הקשבה וכנות, אך על תוצאותיה אפשר לסמוך שיישארו לחיים ויהוו פתרון אמיתי.
הרזיה אמיתית היא תוצאה של מספר מרכיבים, לא רק של "כמה אוכלים וכמה קלוריות צורכים". תהליך השינוי משמן/ה לרזה מתחיל קודם כל בהוויה. צריך להתייחס למשקל כאל סימפטום של כל המכלול "גוף-נפש", ולטפל בסיבות העמוקות, הפנימיות, לאכילה.

מפתחות חשובים להרזיה טבעית
 
הזרימה הטבעית של הגוף
הדרך לגוף יפה מתחילה בהתייחסות מודעת לזרימה הטבעית של האנרגיה שלך. לישון כמה שרוצים, לנוח אם זקוקים למנוחה, לאכול מה שהגוף שלכם רוצה וזקוק לו, ולבטא את עצמכם פיזית בדרכים שעושות לכם טוב. אם אתה מוכן להקשיב ולסמוך על הגוף שלך, תלמד מה הכי טוב עבורך.
צריך לחזור למנגנון הטבעי של הגוף שלנו ולאכול אך ורק מתוך רעב פיזי. השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא האם אני רעב/ה? ולמה אני רעבה? לפעמים נגלה שהרעב שלנו אינו פיזי אלא נפשי ולא לאוכל אנחנו רעבים.
זה נשמע פשוט מאד. הבעיה היא שלימדו אותנו איך לא לסמוך על הגוף שלנו ואיך להתייחס אליו כאל משהו שצריך לשלוט בו. התרבות המערבית וקצב החיים המסחרר גורמים לנו להתעלם מהגוף שלנו ומצרכיו. ה"מיינד" שלנו אומר לגוף מה לעשות. אנו מחליטים שלעבוד בין השעות 17:00-9 ואוכלים 3 ארוחות ליום, זו דרך הגיונית וסבירה לחיות, ואנו מצפים מהגוף שלנו שישתף פעולה גם אם הוא לא מרגיש טוב עם זה.
בנוסף, אימצנו תיאוריות אינטלקטואליות למה שטוב עבורנו ומה לא, ואיזה סוג אוכל אנחנו צריכים או לא צריכים לאכול. הגוף יכול להגיד דבר אחד והחברה דבר אחר. אנו לומדים מגיל צעיר לא לסמוך על עצמנו. חוסר האמון הזה, יוצר קונפליקט, ותהליך של מרד בגוף. אנו מורדים על ידי גילוי תאווה גדלה והולכת לכל מיני דברים שלא היינו משתוקקים להם באופן רגיל, אם היינו נשארים עם הזרימה הטבעית שלנו. הגוף מגיב על חוסר האיזון הזה בתוספת משקל, בלהיות "היפר", לפתח התמכרויות לאוכל ולאלרגיות. לדוגמא: בכדי לפתור  את בעיית הוספת המשקל – עושים "דיאטה", האם זה לא אבסורד?
הגוף עלה במשקל מפני שלא הקשבנו לו. כך הוא ביטא את מצוקתו, כך הוא הגיב על חוסר האיזון, ובתמימותנו&nbs

p; אנו מנסים לפתור את הבעיה על ידי דיאטה כלשהי. זהו עוד דבר חיצוני נוקשה שנעשה ללא קשר למה שנכון לגוף שלנו.
האמת היא, שברגע שאנחנו משחררים את הצורך לשלוט, ומתירים הכל, נוצרת אפשרות בחירה! החופש לאכול מאפשר את החופש לא לאכול. אם יודעים שמותר עוגה מחר וגם מחרתיים ובעוד שבוע ובעוד חודש אם רוצים, כי לא מתחילים מחר "דיאטה", נרגעים ופתאום אפשר גם להשאיר חצי בצלחת, או לוותר בכלל, כי מותר גם מחר.

ממלחמה לאהבה
רצוי להחליף את המושג "שליטה" במונחים כגון: "זרימה", "קבלה" ו"הקשבה". אנו רוצים לחיות ביחסים טובים עם הגוף, בדיאלוג.
הגוף נענה לאנרגיה של אהבה ועמה הוא משתף פעולה. בהרבה מקרים אנשים עושים דיאטות רעב, ואינם יורדים במשקל. אחת מהסיבות יכולה להיות הלחץ שהם מפעילים על הגוף. הגוף אינו נענה לאנרגיה של לחץ, הלקאה, סירוס ועוד. הוא מתכווץ, מתגונן ו"נתקע". על מנת להמחיש את היחסים בינינו לבין גופינו, כדאי לדמות את הגוף לישות אנרגטית העומדת בפני עצמה.

הרווח המשני במשקל
יש לבדוק מה הוא הצורך להשמין. מכל בעיה שאנו סובלים באופן כרוני, יש לנו רווח משני. אחד מהמפתחות החשובים הוא מציאת הרווח המשני במשקל. לדוגמא: הגנה רגשית, צורך להיות נוכח, אמצעי לקרקע את ה"מעופפים" ועוד. גם כאן יש דוגמאות של אנשים שלא ירדו במשקל, למרות אכילה סגפנית למדי, משום שלא פתרו את הסיבה הרגשית היוצרת את המשקל העודף. למעשה זו ההחלטה, הלא מודעת, להיות שמן/ה כהגנה. רק כשאנו מודעים לבחירה הזו, אפשר בעצם לעשות בחירה חדשה, לוותר על ההגנה הרגשית, וכתוצאה מכך לרדת במשקל בצורה מפליאה.

הקשר בין אסרטיביות והרזיה
אנשים רבים שיש להם נטייה לעלות במשקל, מתקשים לשים גבולות בחייהם ולעמוד על רצונם. המשקל משמש להם מעין גבול חיצוני מהעולם. ברגע שהמרכז הפנימי מתחזק, ויש תחושת ביטחון שאותו אדם ידע לעמוד על שלו כשיצטרך, ההרזיה יכולה להתרחש באופן טבעי, כי אין יותר צורך בגבול החיצוני ויש גבולות פנימיים. ברגע שמתקבלת בהירות אני הופך/כת ברור יותר ויותר לעצמי ולסביבה, הופך/כת להיות יותר ויותר אני, גם הגוף הפיזי הופך ברור ומעוצב.

הקשר בין ביטוי רגשי והרזיה
כמעט כולם אוכלים כדי לטשטש את הכאב בחייהם ולהסתמם. פיתוח היכולת להרגיש, לאפשר לעצמנו לחוות את מה שאנו מרגישים, ולעבור דרך הרגשות כמו גל הסוחף אותנו למקום אחר, חדש, מאפשרים לנו לוותר על האוכל כבריחה ולהתחבר לאוכל מבחירה.

הקשר בין ביטוי עצמי והרזיה
התמרת ה"יצר" ל"יצירה". עלינו לתעל את האנרגיה שמניעה אותנו מהצורך ללכת למקרר – לכוון של יצירתיות. ברגע שאנחנו מתחברים לנתיב של עבודת חיינו, נתיב של ביטוי עצמי המאפשר לנו ערוץ פתוח לזרימת אנרגיית היצירתיות שלנו, עצם הזרימה האנרגטית מאפשרת איזון לגופינו ומעודדת אותו לא לאגור משקל מיותר, ולהיות במשקל הנכון עבורו. כמו כן ערוץ ביטוי שכזה מאפשר לנו לתעל את האנרגיה של הרגשות שקשה לנו להכיל ליצירה.

הדמיה יוצרת
למחשבות ולרגשות יש אנרגיה מגנטית משלהן אשר מושכת אליה אנרגיה דומה. עצם הופעת רעיון או מחשבה בתודעתנו, מהוה אנרגיה שיש לה נטייה למשוך וליצור את אותה הצורה במישור הפיזי. לדוגמא: אם חושבים כל הזמן על מחלה – נהיה חולים בסופו של דבר, או אם חושבים שאנחנו יפים -  אנו נעשים יפים.
השימוש בהדמיה יוצרת, הוא כלי מופלא ליצירת המציאות הפיזית.

אני אישית עברתי את המהפך משמנה לרזה לפני כ-18 שנה, כבר אז היה לי חזון לעשות סדנא שתגאל את כל סופרי הקלוריות למיניהם מיסוריהם, ותכוון אותם לדרך שתיארתי לעיל. דרך זו מעודדת שינוי פנימי המאפשר ירידה במשקל בקלות וללא מאבק!
___________
שרה גילאון, מנחת סדנאות מודעות, בוגרתSchool of Psychic Development  בלונדון, מחזאית ושחקנית בוגרת בית צבי.
 

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים