הפכי לעמוד הבית
על סדר היום נשים וכסף גוף ונפש סטייל דרך חיים סלון פורומים שדרת אסימון קשרים
כתובת דוא"ל: סיסמא:  עדיין לא חברה?  הצטרפי עכשיו   שכחת סיסמא?
סטייל דיאטה ותזונה
בן הזוג והדיאטה

האם בן הזוג מעודד אותך לאכילת יתר? בני זוג תחרותיים עלולים במודע או שלא במודע לעודד זה את זה לחרוג מתוכנית הדיאטה ולהצטרף לחגיגת אכילה
כתבות נוספות
* כיצד לאכול בריא במקום העבודה
* Booty Camp
 
     
 
עוד באתר -
ארגוני נשים   |   קווי מצוקה   |   לוח אירועים   |   טיולי נשים   |   קשרים באסימון   |   אינדקס עסקים   |   הצטרפו לקבוצת אסימון   |  
המומלצים -
מתכונים   |   מחשבון נומרולוגיה   |   מחשבוני דיאטה   |   אסטרולוגיה   |   משחקים   |  
asimon180.jpg
    asimon120.jpg
 

התחלות – אימון לדיאטה
אנחנו מתחילות דיאטה שוב ושוב ולא מצליחות לעמוד במשימה. הבעיה: קשה להיפטר מהרגלים ישנים. תמי זייף מסבירה למה זה כל כך קשה וגם ממליצה על טכניקה לשינוי ההרגלים שתעזור לדיאטה
מאת: תמי זייף
11/05/2008

מי מאתנו אינו מכריז כל יום מחדש על התחלה חדשה ושמה דיאטה. התחלה היא משהו חדש, משהו שנסגר ומשהו שנפתח, משהו אחר, משהו שונה ממה שהיה עד כה.
מזל שתמיד אפשר ליצור התחלה מאחר וזו ההזדמנות שניתנת לנו לפתוח דף חדש בכל תחום שאנו קובעים לעצמנו.

המילה דיאטה הפכה לשם נרדף למשטר אכילה המכוון להרזיה. מקור המילה ביוונית ומובנה המילולי הוא אורח חיים עם דגש על צריכת מזון. הרצון להתחיל כל שבוע בדיאטה מורה על הצורך האין סופי בהרזיה מצד אחד ומצד שני על כשלון חוזר ונשנה. מכאן נוצר הצורך באימון לדיאטה שהוא עוד תחום באימון שמתבסס בעיקרו על שנוי הרגלים.

למה קשה לשנות הרגלים?
לדעת אנתוני רובינס בספרו "להעיר את הענק שבפנים "כאב הוא הכלי היעיל ביותר לצורך שינוי אמונה לגבי המשקל אולי הייתה החוויה של כשלון להידחס למכנסי הג'ינס החביבים עליכם? או תחושת הירכיים המפלצתיים? או הקפלים בבטן? או חלילה בעיה בריאותית שבעקבותיה אתה חייב לרדת במשקל?
כך או כך, אין זה חשוב כמה אתם נחושים בדעתכם לרזות ולהשיל קילוגרמים ממשקלכם, אם לא תצליחו להשתחרר מן ההרגלים הגורמים לכם להיות שמנים תישארו בעלי משקל עודף לנצח אך, אם תצליחו להפטר מההרגלים האלו, תצליחו לרדת במשקל ללא מאמץ.
הרגלים אלו לא חייבים להיות קשורים באופן ישיר למה שאתם אוכלים אבל יכולים להשפיע עליו כמו לדוגמה צפייה בטלוויזיה או שתייה של משקאות חמים כמו קפה או תה, התעוררות בבוקר וכו'. כל אלו יכולים להשפיע על מה שאתם אוכלים במהלך היום. אם התרגלתם לאכול מול הטלוויזיה ואתם צופים בטלוויזיה במשך שעות הערב, סביר להניח שתאכלו בלי הפסקה במהלך אותו הזמן. אם אתם לא קמים מספיק מוקדם בבוקר כדי להכין לעצמכם אוכל למהלך היום, סביר להניח שאחרי כמה שעות תהיו רעבים ותחטפו משהו זמין שיכול להיות שיהיה גם משמין וכך הלאה.

להרגלים יש כוח וברגע שסיגלתם אותם לעצמכם, הם לא ישכחו לעולם. לטענת החוקרים, המוח שלנו הוא מכונת הרגלים מופלאה – אנחנו לומדים משהו חדש ובמהירות המחשבה הוא הופך מיד להרגל. וככל שאנו מתבגרים, משתלטים ההרגלים שלנו על מטלות מסובכות יותר ויותר. להרגלים יש גם צד אפל, הם הופכים אוטומטיים ויכולים לקבע בהתנהגותנו גם דברים המזיקים לנו, אבל הבעיה המרכזית של ההרגלים היא שהם אינם.  מתקיימים בחלל ריק אלא יוצרים קישורים להרגלים אחרים וכך נטווית רשת קורי ההרגלים. כל ההרגלים קשורים זה בזה וכל הרגל מתחבר להרגל אחר, תומך ומזין את שאר ההרגלים.

ישנם הרגלים שיותר קשה להיגמל מהם, ההרגלים של אכילה ופעילות גופנית שייכים לקטגוריה הזו משום שהם טבועים ברובד ראשוני ועמוק מאוד ברשת ההרגלים שלנו. החוקרים טוענים כי הסיבה שדיאטות נכשלות היא לא בגלל שקשה לנו לשנות את ההרגלים כשלעצמם, אלא שהדרך שבה הם נתמכים מחוזקים על ידי הרגלים אחרים, היא שמגבירה מאוד את רמת העמידות שלהם.
ג'ון אסרף במאמרו "המדע המוחי לירידה במשקל" כותב שכוח רצון והתעמלות היא הדרך הגרועה להוריד ממשקלך משום שהוא נשלט על ידי החלק המודע של המוח.
מחקרים מראים שהחלק

הלא מודע המותנה של אישיותך שולט בחמש שישיות מההתנהגות שלך.
זה אומר ש-83% מהזמן אתה מתנהג בצורה אוטומטית ברמה הלא מודעת וזה מסביר את הסיבה לכך שאתה מעלה את כל המשקל בחזרה. לדעתו כדי לרדת במשקל לתמיד אתה חייב לאמן מחדש את 5/6 (תת מודע) מהמוח שלך אם אתה רוצה באמת להצליח.

אחד מהגילויים האחרונים הקשורים לקבוצת התאים שמכונים amygdale החלק הזה במוח שלך לא אוהב שינויים וישחרר שדרים מוחיים בכל פעם שתנסה לשנות משהו במקרה הזה את המשקל שלך.
המנגנון קולט את השינויים שלך במשקל ובאופן בסיסי גורם לך לחזור לתבניות המחשבה וההתנהגות הישנות.
זה מסביר מדוע אנשים בדיאטה לעיתים קרובות ממשיכים לזלול למרות שהם בדיאטה.
במשך השנים אנו נעשים מותנים לרמה הפנימית המסוימת של "נקודת המשקל שלי" ואז אין לנו צורך לחשוב על המזון שאותו אנו צורכים זוהי בדיוק הדרך שבה אנו יוצרים את כל ההרגלים שלנו.
ברגע שכל הרגל נשתל במוחנו אנו מתפקדים בצורה אוטומטית מבלי לחשוב על שמירת התמונה הפנימית שלנו.

מתי את זקוקה לאימון לדיאטה?
כאשר את לא אוהבת את המשקל הנוכחי שלך אז את חייבת לשבור את התבניות הישנות ברמה הלא מודעת של המוח. הגוף שלנו הוא רק ביטוי חיצוני לתמונה הפנימית שלנו.
אם את רוצה לראות שנויים חיצוניים קבועים את חייבת קודם לאמן מחדש את התמונה הפנימית שלך.
המחקרים אומרים שזה לוקח בערך 30 יום של אימון מוחי כדי לאמן מחדש את המוח כדי להשיג תוצאות קבועות וארוכות טווח של ירידה במשקל.

טכניקה לאימון בדיאטה
עוד טכניקה לאימון לדיאטה היא להשתמש בהצהרות חיוביות.
אני שוקלת עכשיו..... לציין את המשקל הרצוי
אני מרגישה ונראית מצוין.......
אני נמצאת עכשיו במשקל האידיאלי והמושלם שלי........
אם תחזרי על קריאה זו ובאמת תצליחי לראות את התמונה הזו על המסך של המוח שלך במשך 30 יום תוכלי לשמור על המשקל הרצוי שלך.
על פי חוק המשיכה שמתבסס על תורת הסוד הסיבה לשימוש בהצהרות חיוביות בזמן הוא פשוט. הצד הלא מודע של המוח אינו יכול להבדיל בין אירוע שמתרחש במציאות או דרך דמיון מוחשי, הוא גם לא מבין מה זה עתיד. ברגע שהוא מקבל התניה דרך חזרה על הצהרות חיוביות בין אם בחיים אמתיים או דרך דמיון מוחשי, הוא יגרום בצורה מידית לכל מה שנמצא בחוץ להיות תואם לתמונה שבפנים.

אני כמאמנת לדיאטה חוויתי  תהליך של הרזיה עם שש ארוחות, בזמנים קבועים. שיניתי את הרגלי כאשר התאמנתי על החלק הפנימי שלי והאמנתי שאני יכולה השתחררתי מהפרדיגמות שהיו לי ואשר לא שרתו את מטרתי שהיא שמירה על אורח חיים בריא ומשקל רצוי. כמובן שבתהליך שילבתי פעילות גופנית העוזרת להגברת חילוף החומרים בגוף.

לסיכום כל אחד ואחת מאתנו יכולים להתחיל להתאמן על נושא הדיאטה אם אתם לא אוהבים את המשקל הנוכחי שלכם.

________________________
תמי זייף - מאמנת לדיאטה

 

 הוסיפי תגובה    שלחי לחברה    גירסה להדפסה
כתבות נוספות במדור  
   
-->
 
על סדר היום
החדשות שלנו
מזווית נשית
סטטיסטיקה
הסיפור שלה
סיפורים מהחיים
 
נשים וכסף
נשים ועסקים
יזמות עסקית
שוק העבודה
שוק ההון
צרכנות
 
גוף ונפש
רוחניות
אימון אישי
רפואה אלטרנטיבית
פנג שואי
קבלה
מרפלקסולוגיה ללמידה
 
סטייל
אופנה
טיפוח ויופי
דיאטה ותזונה
עיצובים
חדש על המדף
מבצעים והנחות
 
דרך חיים
הטיפ היומי
אקדמיה לסקס
בריאות
הורות וילדים
הריון ולידה
זוגיות
אוכל
תיירות ונופש
 
סלון
תרבות ואמנות
ספרים
קולנוע וטלוויזיה
מופעים והצגות
תערוכות
 
אודות אסימון |  צרו קשר |  פרסמו אצלנו |  תנאי שימוש |  מפת האתר |  ארכיון כתבות |  תקנון רכישה באתר |  אסימון, טיולי חוויה ברוח נשית |  רשימת העסקים
אסימון - © כל הזכויות שמורות      עיצוב: סטודיו Symbols
וייזנט - תוכנות לעסקים